Tereza Stratilová aka Abhaya

Zdraví máme jenom jedno, ale cest k němu je bezpočet.


O zážitcích z Indie a cestou za poznáním jógy zde.

 

Více o odborných dovednostech najdete zde.

Jmenuji se Tereza a mé druhé jméno, Abhaya (Fearless), jsem získala od jogínského učitele na své pouti do Indických Himalájí. Vidím se jako představitelka komplexního přístupu ke zdraví. Snoubím dohromady tradiční čínskou medicínu (TČM), jógu a západní přístupy v moderní psychologii a koučinku.

Andragogiku jsem studovala 5 let na vysoké škole Univerzity Palackého v Olomouci a psychologii na bakalářské úrovni v Americkém Chicagu. Obě studia se zaměřují na vnitřní prožitek člověka a hledání optimální cesty, jak z komplikovaných životních situací a návratu k člověku samotnému.

Jógu jsem začala studovat již v USA, kde jsem si prošla 100 hodinovým kurzem anatomie a zdravého postavení v ásanách (jóga pozicích). Jóga mne držela i po návratu do Čech, a tak jsem se rozhodla pro 200 hodinový trénink učitelky jógy, abych tuto krásnou záležitost mohla předávat i dále. A když už mám něco učit jiné, je třeba se to učit z pravého zdroje. Sbalila jsem si kufry a odjela do Dharamsaly v Indických Himalájích, kde jsem strávila krásné 3 měsíce hleděním na hory a studiem jógy. V józe se hlavně soustředím na to, aby člověk získával kontakt sám se sebou, došel uvolnění a nalezl odpočinek. Ať už to znamená, rychlejší přístup, pro lidi, kteří jsou fit, tak více yinovou jógu pro budoucí maminky, či lidi v rekonvalescenci po nějakém zranění. Je možné se se mnou dohodnout individuálně na soukromých nebo párových lekcích jógy, popřípadě jógu v menší skupině.

V Indii jsem poznala Arjuvedskou medicínu a díky jejímu celostnímu pohledu na člověka jsem pochopila, že léčit by se neměli jenom symptomy, ale hlavně kořen nemoci. Z Indie jsem přijela naprosto zdravá. Měla jsem nové nadšení, pro tento druh medicíny, a i tento zázrak jsem chtěla šířit mezi lidi. Bohužel pro arjuvedskou medicínu, není pro její praktikování v České republice vybudované zázemí. Narazila jsem však na vzdělávací institut tradiční čínské medicíny (TČM) – https://www.tcminstitut.cz/, kde se učí medicína podobná té arjuvedske. Nebylo tedy o čem přemýšlet. Skočila jsem do toho a nyní, po 3,5 letech studií se cítím připravená šířit i toto prastaré čínské moudro.

Jsem tu pro kohokoli, komu jakékoli zdravotní omezení brání v žití života na plno. Ať už jsou to klasické zdravotní komplikace s bolestmi různého druhu, chronickou únavou, přepracovaností nebo problémy s trávením. Stejně tak tu jsem pro lidi, kteří by chtěli trochu více pohybu do života skrze jógu. A v neposlední řadě pomáhám lidem ve složitých životních situacích, kteří si o ní potřebují popovídat s někým, kdo má porozumění a repertoár metod a technik, jak takové životní trable řešit. Ve většině případů budeme všechny přístupy ke zdraví kombinovat.

Těším se na Vás!

S láskou,

Tereza Abhaya