Dietetika

Kvalitní a zdravá výživa je pro lidské tělo stejně tak nezbytná, jako dýchání čistého vzduchu, pohyb, pobyt v přírodě. To, jakým způsobem se stravujeme, ovlivňuje délku našeho života i náš každodenní tělesný komfort.

Pravidelný denní režim nám pomáhá v udržení našeho zdraví, psychické pohody i v regeneraci těla. Najít si svůj nejvhodnější individuální denní režim je zároveň velkou výzvou a většinou za tím stojí mnoho pokusů. Do denního režimu můžeme počítat především čas spánku, dobu ulehnutí a vstávání, nastavení pracovního režimu, dobu a rozložení jídla, čas sportovních aktivit a regenerace, čas na rodinu a přátele.

Zkušený terapeut na základě rozhovoru s klientem dokáže nastavit základní individuální denní režim a poté pomoci s jeho doladěním.

Kvalita a složení naší stravy má veliký vliv nejen na naše zdraví, ale také na naší výkonnost v průběhu dne, na naší psychickou pohodu i na regeneraci těla. Vhodně zvolený individuální jídelníček dokáže léčit chronické i akutní choroby, dodá nám energii a sílu.

Cítíte se po větším jídle unavení? Dáte si zákusek a šli byste spát? Nevydržíte dlouho pracovat nebo sportovat? Trpíte na trávicí problémy? Dělají se Vám otoky? Za jakoukoliv nemocí, za jakýmkoliv diskomfortem, se může skrývat nevyvážená strava.

Na základě znalosti Vašeho současného jídelníčku a životního režimu, zdravotních problémů a požadavků (úprava váhy, zbavení se únavy po jídle, nadýmání, apod.) navrhnu uzpůsobení individuálního jídelníčku. V tomto návrhu jsou zahrnuty jednotlivé typy jídel, denní stravovací režim, pitný režim, skladba potravin. Na přání můžeme připravit i konkrétní recepty.

Ke každému jedinci přistupuji jednotlivě. Nemám jeden konkrétní postup. Proto každému z Vás musím věnovat a pečlivě dopřát čas k vzájemnému pochopení. Proto úprava stravy nejde ze dne na den, ale naopak se musí “prožít”. Postupuji krok po kroku a společně omezujeme nevhodné potraviny a vyměňujeme je za pro Vás zdravé alernativy. Čínská medicíná zná mnoho slabostí a silných stránek, proto jeden z Vás může dostat omezený jogut a druhý ho naopak bude mít doporučený. Vše je o Vaší konstituci a tom, co Vaše tělo v tuto danou chvíli zrovna potřebuje.